. Svatý na mostě
Spagyria - zdraví z přírody Svět přírodních antibiotik Regenerace

Svatý na mostě

Tuto knihu můžete získat zdarma jako prémii.

Jiří Šotola

Román Svatý na mostě je věnován osudům generálního církevního vikáře Jana Nepomuckého, který byl umučen v době panování krále Václava IV. a později byl katolickou církví svatořečen. V typickém šotolovském stylu líčí zákulisní poměry v tehdejší církvi a dějinné paradoxy, které provázely život tohoto světově proslulého světce. Další knihy Jiřího Šotoly v nakladatelství Eminent - viz záhlaví AUTOŘI.

ISBN: 80-7281-101-0stran: 320 rozměry: 165x235 cena: 249,- Kč  ks  

Kniha Svatý na mostě je zařazena v těchto kategoriích:

Beletrie, memoáry,


Další knihy od tohoto autora

Kuře na rožni

Druhá z knih Jiřího Šotoly v nakladatelství Eminent je situovaná do doby napoleonských válek v Čechách. Typickou a nezaměnitelnou šotolovskou formou osudy potulného loutkáře Matěje Kuře ze Střenic. Jeho osud, zarámovaný do proměn Evropy a našich zemí na počátku 19. století, je překvapivě reflexivní i v dnešní době. Kromě tohoto titulu jsme od Jiřího Šotoly vydali ještě knihy Tovaryšstvo Ježíšovo a Svatý na mostě - viz záhlaví AUTOŘI.

Tovaryšstvo Ježíšovo

Prozaická prvotina Jiřího Šotoly (viz záhlaví AUTOŘI) je metaforický román o rekatolizaci slavatovského panství Košumberk během 17. století a nástupu baroka v Čechách. Odvěký konflikt mezi člověkem a ideologií ožívá v typickým šotolovským způsobem v působivém díle z roku 1969, jež bylo mj. zdramatizováno pro Divadlo na Vinohradech.

Nakladatelství Eminent; email: eminent(zavináč)eminent.cz; GSM: +420 602 646 504
Distribuce: Emibooks, Jan Hradilek, Nová 184, 252 25 Zbuzany, GSM: +420 603 526 413, email: objednavky(zavináč)eminent.cz
Sklad: Jan Hradílek, Emibooks, Chýnice 1, náměstí